BERFU DEKORASYON İNŞAAT

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN!
Dekorasyon

- Diğer Hizmetlerimiz Tarih 30-12-2014

Püf Noktalar

Ev dekorasyonu dar alanlara sahip bir çok ev sahibine sıkıntı yaratmaktadır. Çoğu insan evindeki yaşam alanlarının küçüklüğünden şikayet eder. Bu sorunu evimizde yapacağımız küçük dokunuşlarla avantaj haline getirebiliriz. Bu da doğru eşya seçimiyle ve dekorasyonla mümkün. Bu yazımızda ev dekorasyonu ile ilgili püf noktalara değineceğiz.
Ev dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken elbette ki odanın büyüklüğü ve şeklidir. Ev dekorasyonundaki asıl amacımız evin içinde kendimizi rahat, huzurlu ve özgür hissetmemizdir. Odanız küçükse, buna göre daha küçük ama kullanışlı eşyalar alarak işe başlayabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınız olmadığı halde evde duran eşyalarınızı evden çıkarmalısınız, şimdiden büyük bir yer kazandınız bile! Örneğin; küçük bir mutfağa sahipseniz, ilk yapmanız gereken az yer tutan açılır kapanır masa ve sandalyeler satın almak olmalı. Bu sayede hem az yer kaplayan hem de ihtiyacınıza uygun mobilyalara sahip olmuş olursunuz. Ev dekorasyonunda en çok dikkat isteyen yerlerdendir şüphesiz.. Evinizin salonu küçükse, yine mutfağınızda yaptığınız gibi ergonomik, çok amaçlı eşyalar satın alarak salonunuza daha geniş kullanım alanları yaratabilirsiniz.
Salonunuzun şekli ve duvarlarınız elverişliyse gömme dolaplardan faydalanabilirsiniz. Bu oldukça akılcı ve şık bir mobilyadır. Ev dekorasyonunda mobilyalar kadar önemli olan diğer unsur da renklerdir. Renk algısı sayesinde küçük olan salonunuzu daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Açık renklerden faydalanabileceğiniz gibi farklı renkleri kullanarak tezat yaratabilirsiniz, bu hareketlilik salonunuza ayrı bir hava katarak olduğundan büyük olarak algılanmasını sağlayacaktır. Renklerin yanı sıra ev dekorasyonunda aydınlanmanın da etkisi büyük. Abajurler ve büyük şık avizeler edinerek bunu sağlayabilirsiniz. Aydınlatmanın yanında salonunuzun duvarında dekoratif aynalarla süslemeyi tercih edebilirsiniz. Bu da istediğimiz ferah salon görüntüsünü sağlayacaktır.
Küçük olan salonunuz, mutfağınız ve odalarınızda koyu zemin rengi kullanmak da aynı renk etkisiyle bize istediğimiz ferah görüntüyü sağlayacaktır. İnsanlar evlerinde konforlu ve huzurlu yaşayabilmeleri için ev dekorasyonu hakkında işinde ehil firmalardan destek almalıdır. Küçük ve kullanışsız olan salonunuzu bu şekilde bir kaç küçük hileyle olduğundan büyük göstermeniz sandığınız kadar zor ve pahalı olmayacaktır. Böylece küçük bütçeyle ferah ve kullanışlı bir eve sahip olacaksınız.

Evinizin görünümünü iyileştirmek düzenlemek ve bazı dağınık durumlardan kurtulmak istiyorsanız, bazı ufak ipuçlarıyla yaşam alanınızda dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Dekorasyon hakkında bilmeniz gerekenler:

*Mutfak lambalarınızı seçerken kâğıt ya da kumaş lambalar, yağ ve yemek kokularını hapsedeceğinden; metal ve ya cam lambaları seçmeniz mutfağınızın kötü kokulardan daha çabuk arınmasını sağlayabilir.

*Eğer evinizdeki küçük bir odayı daha büyük göstermek için beyaza boyamaya karar verdiyseniz bunu yapmanız bir fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine bir mimara başvurarak evinizi doğal ve zengin renklerle hem daha büyük hem daha samimi bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Duvarınıza herhangi bir fotoğraf ya da tablo asarken, güneş ışığının veya herhangi bir ışık kaynağının doğrudan üzerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Işık olmadan tablonun ya da fotoğrafın keyfini çıkarmak zor olabilir. Fakat dolaylı gelen ışıklar astığınız objeye daha az zarar verecektir. Sanat görüntülenirken sıcak spotlardan kaçınmalısınız, çünkü bu özel olan nesnenin çabuk bozulmasına sebep olabilir.

*Koridorunuzu ya da holünüzü büyük ve gösterişli aile resimleriyle ya da tablolarla donatarak karanlıklaştırmayın.

Duvardaki boş yerlerle dolu yerlerin dengesini hep koruyarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çiçekli mobilyalar evinizde hoş bir görüntü yaratabilir, ama gerçek çiçek ve bitkiler kullanmak odanıza daha fazla canlılık kazandıracaktır. Saksıya koyulmuş orkideler, doğuya özgü bir hava yaratırken; canlı bahar çiçekleri, daha kırsal bir hava yaratacaktır. Yemyeşil yapraklı bitkiler ile evinizi daha doğaya yakın hissedebilirsiniz.

Üçlü Kural”ı Unutmayın!

*“Üçlü kural” ı öğrenmek ev dekorasyonu yaparken çok etkili olacaktır. Genel olarak tek sayıda kullanılan objeler, çift sayıda kullanılan objelere göre evinizi daha göz alıcı ve çekici hale getirecektir.

oyalı bir tavan, odayı daha ilginç hale getirecektir. Yan duvarlar boyalı ve tavan beyaz ise kontrasttan dolayı gözünüz hep tavana takılacaktır.

Yemek odası masası stili ve şekli odanın görünüşünü etkiler. Genel bir kural olarak tasarımcılar, göze hitap edecek algılar oluşturmak için odanın şeklini ve havasını taklit eden bir masa almanızı önerir.

Doymuş bir mor ve soluk liladan gelmiş menekşe rengi lüksün rengidir. Bu renk düzeni egzotik, muhteşem ve büyülü olabilir. Odanızda zengin bir atmosfer yaratmak için menekşe rengi ve mücevher tonlarını stratejik olarak iyi konumlandırılmış mum ve lambalarda kullanabilirsiniz.

Yapılan başka bir hata da ev sahiplerinin tüm mobilyaları duvara doğru itmesi ve sıralamasıdır. Bazı mobilyalarınızı duvara 45 derece açılarla ve aynı yönde halılarla döşemeniz odanızın daha taze bir görünüm oluşturmasını sağlayabilir

Aynalarla dekorasyon, evinizi aydınlatacaktır. Tavandan tabana kadar uzanan aynalar, odanızın hacmini daha büyük hissettirecektir. Odanızı olduğu büyüklükten daha büyük hissettirmek için aynalarınızı tavandan tabana seçebilirsiniz.


Paylaşın:

5 sene ago / Yorum Yok

30

ARA

0

Yorum

berfu

Etiketler:, , ,

Mesaj Bıraın

Son Yorumlar

İletişim & Ulaşım

Tüm Dekorasyon ve İnşaat işleriniz için bizimle irtibata geçin.

Berfu Dekorasyon ve İnşaat
Osman Yıldız Mah. Bahariye Cad. No : 9
Gebze / KOCAELİ
Tel : +90 (262) 646 65 41
Gsm : +90 (532) 326 66 97

Hava Durumu