Hizmetlerimiz

BERFU DEKORASYON İNŞAAT

ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN!
HİZMETLERİMİZ
İÇ DEKORASYON
İç dekorasyon alanına giren mutfak, duvar kağıtları ışıklandırma projeleri, ıslak zemin uygulamaları, parke seçenekleri, banyo dolabı, çelik kapı, oda kapıları, tavan süslemeleri ve boya seçenekleri ile hem iç dünyamızın güzelliklerini hem de yaşama dair içinizde kendinize verdiğiniz önemi ve değeri yansıtır.

Berfu Yapı Tasarım; Yaşanan mekanların kullanım amaçlarına uygun olarak en verimli, estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlenmesidir.
Tarih boyunca insanın yaşadığı mekanlar üzerinde çok gelişmeler kaydedilmiş ve bu gelişmeler sonucunda bir çok tasarımlar ortaya çıkmıştır. Amaç, yaratıcı tasarımlarla insanın kendine olan güvenini aşabilmek, farklılaşmaktadır.

Bugün için çoğunlukla dekorasyon firmaları tarafından iş kolu haline gelmiş bulunan Dekorasyon olgusu, süsleme sanatı olarak da tanımlanabilir. Yaşanılan mekanların insan hayatına renk katması, doğaya bakış açısıyla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Devamı

YAPI TASARIM
Berfu Yapı Tasarım ve Dekorasyon İnşaat; Yapı Tasarım konusunda yılların verdiği tecrübe ve birikim ile siz değerli müşterilerimizin istek ve taleplerini yerine getirir. Farklı, şık, dış ve iç yapı tasarımlarında alanında tecrübeli ve uzman personeli ile ihtiyaç ve taleplerinizi %100 müşteri memnuniyeti ile yerine getirir.

Yapı Tasarım işlerimizde ilkemiz;

“Hafif şiddetteki depremlerde binalardaki yapısal ve yapısal olmayan sistem elemanlarının
her hangi bir hasar görmemesi, orta şiddetteki depremlerde yapısal ve yapısal olmayan
elemanlardaki hasarın onarılabilir düzeyde olması, şiddetli depremlerde ise can kaybını
önlemek amacı ile binaların kısmen veya tamamen göçmesinin önlenmesi.”

Devamı

GERGİ TAVAN
Gergi tavan konusunda uzman firmamız sizlere profesyonel ekibi ile gerekli hizmeti vermektedir. Çeşitli germe tavan barisol modelleri ve kaliteli malzemeleri sizlere farklı alternatifler sunmaktadır. Sizde ister pvc ister metal olsun her tür malzeme ile tavan dekorasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Kaliteli ürünler kullanarak sizlere hizmet veririz.

Gergi tavan (diğer adıyla germe ve gerilmiş Tavan), iki bileşenden oluşan çok hafif (m2 ye 200 gr ağırlık) her forma girebilen rengarenk ve modern bir asma tavan sistemidir. Bir çevre profili ve bir ışık Polivinil Klorür (PVC) membran parça içine uzanır .Yuvarlak Ditdörtgen kare kavisli dalgalı vs. olmak üzere her şekilde yapılabilir ve her şekle girer. Hafiftir ve pratiktir. Hijyendir temizlenebilir, toz zerrelerini tutmaz , yalıtkandır hava geçirmez, yanmazlık belgesi vardır, sağlamdır ve esnektir, hızlıdır bir kaç saat içinde çevreyi kirletmeden monte edilir. Diğer tavan sistemleri gibi her yıl boya bakım gerektirmez. Gergi – Germe Tavan sistemleri sadece tavanda değil , dekoratif bir şekilde duvarlardada uygulanabilir. Sonuç olarak, gergi tavan sistemleri, şekil, renk ve ışık açısından büyük bir özgürlük sunar .Devamı

ASMA TAVAN
Asma tavan sistemleri, tavanda hoş bir görünüm sunarak bulundukları alanlara dayanıklılık ve kalıcılık hissi verir. Kamusal alanlarda, hastanelerde, eğitim binalarında sıkça uygulanmaktadır. Hızlı demontaj ve tavan arasına müdahale esnasında tavan boşluğuna hızlı ve kolay erişim imkanı ile ciddi pratiklik sağlar ve müdahaleleri kolaylaştırır.

Asma tavan¸dekoratif bir görünüm, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ve taş yünü, metal gibi kaplamalardan oluşan bir yapı elemanıdır. Yapılarda tavandaki kötü veya hoş durmayan görüntüyü önlemek amacıyla asma tavan uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur. Örneğin düşük döşeme, tesisat boruları vb. gibi durumlardan ortaya çıkan görüntü bozukluklarında asma tavan yapımına ihtiyaç duyulur. Dünyada ve Türkiye’ de bir çok yapıda asma tavan uygulaması yapılmaktadır. Özellikle bürolar, mağazalar, hastaneler, kamu hizmet binaları vb. halka açık olan yerlerde estetik açısından yapılmaktadır. Hijyen Günümüzde gıda ve sağlık sektörlerinin uymak zorunda oldukları şartnamelerde asma tavandan çok iyi derecede sağlık ve güvenlik özellikleri talep edilmektedir.Devamı

[h5 type=”heading” align=”left”]BÖLME DUVAR[/h5]Ofislerde özel bir çalışma alanı oluşturmak için kullanılan bölme duvarlar demontable bölme duvar derzli bölme duvar ve ara bölme gibi kategorileri bulunmaktadır. Çalışma alanlarını kısmen kapatılması ya da yan yana ayrıldığı alanlar gerektiğinde mükemmel bir alternatif sağlar. Yüksekliği eni ve boyu ayarlanabilen bu sistemlerin boyu ve yüksekliği müşteri isteğine göre değişmektedir. Gürültülünün yüksek olduğu çalışma mekânları için tasarlanan bölme duvarlar, çalışan personelin sesini dışarıya verme özelliği sayesinde çok daha huzurlu ve sakin çalışma ortamları oluşturulmasına imkân sağlar. Tüm bu çözümleri size takdim ederken ses yalıtım özelliği ile ilgili standart ve yönetmelikleri; esas alınmaktadır.

Bölme duvarlarda kullanılacak yalıtma tabakası, bu sistemlerde müşterinin talep ettiği performansa göre belirlenir. Bölme duvar üretimi de yapan inşat firmamız, usta ekip ve kadromuzla siz değerli müşterilerimizin istediği kalitede ve modellerde ofisleriniz için en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Devamı
[h5 type=”heading” align=”left”]ISI YALITIM[/h5]Isı yalıtımı, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğünde ısı yalıtımı artık bir ihtiyaç durumuna gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufunun yanında ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, arzu edilen konfor şartlarını sağlamak, sağlıklı bir yaşam sürmek, çevre kirliliğini azaltmak ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır.

Isı yalıtım uygulamaları Türkiye ve Avrupa Standartlarına uygun ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı bir sistemdir. Kömür ya da doğalgaz gibi fosil yakıtların tüketiminin azaltılması ile cüzdanınız kadar doğanın da yüzünü güldürebilirsiniz. Dış cephe ısı yalıtımı ile zararlı emisyonların etkisinin azalmasına yardımcı olabilir ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için.

Devamı